شماره ۲۸۴ ــ یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

ویدیوهای ویژه

علل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و پیامدهای آن

به دعوت برخی از رفقای سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، رفیق افشین رازانی (بهمن آزاد) ــ عضو تحریریه سایت «۱۰ مهر» ــ در جمع محدودی از رفقای فدایی در مورد علل و پیامدهای برچیده شدن حاکمیت سوسیالیستی در اتحاد شوروی صحبت کرد و به نقد از درک‌های نادرستی که در مورد این عقبگرد تاریخی در جنبش چپ ریشه گرفته است، پرداخت. ویدئوی این گفت‌وگو را در زیر مشاهده می‌کنید.

میزگرد: نگاه به شرق در ایران و منافع زحمتکشان ــ بخش دوم

با سلام خدمت مهمانان گرامی، بینندگان عزیز این برنامه در سایت «۱۰ مهر»، یوتیوب و یا هر جای دیگر، و همچنین خوانندگانی که ما را در سایت دنبال می‌کنند.
از آنجا که این برنامه در ادامه برنامه گذشته ما می باشد، تغییری در حضور مهمانان شرکت‌کننده به‌وجود نیامده است و این بار هم در خدمت آقایان دکتر مرتضی محیط، اردشیر زارعی قنواتی و دکتر مسعود امیدی هستیم. از سایت «۱۰ مهر» هم اردشیر جم‌نشان و من، محمد حقیقت در خدمت شما عزیزان می‌باشیم.

میزگرد: نگاه به شرق در ایران و منافع زحمتکشان ــ بخش نخست

بر بستر تحولات پُرشتاب در عرصه بین‌المللی، و پدیدار شدن دورنمای جهان چند‌قطبی، به‌نظر می‌رسد که "نگاه به شرق" می رود تا به سیاست استراتژیک و تثبیت‌شده جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود. ارزیابی شما از این سیاست حکومت ایران و دلایل اتخاذ چنین سیاستی چیست؟ "نگاه به شرق" چه امکانات بالقوه‌ای برای تحکیم استقلال ملی ایران و مقابله با توطئه‌های امپریالیسم علیه میهن ما ایجاد می‌کند؟ "نگاه به شرق" با درنظرداشت نزدیکی عملی جمهوری اسلامی به اتحادیه اروآسیا، عضویت در پیمان شانگهای، دورنمای عضویت در گروه بریکس، و همچنین با توجه به جایگاه ژئواستراتژیک ایران، چه امکانات بالقوه‌ای برای رهایی از تحریم‌های آمریکا و رشد اقتصادی پیشِ روی کشور می‌گشاید؟

میزگرد سایت «۱۰ مهر» درباره رویدادهای اخیر در پاکستان

با سلام و درود به بینندگان این برنامه و خوانندگان سایت «۱۰ مهر».
برکناری عمران خان از پُست نخست‌وزیری و پیامدهای آن در اوضاع پاکستان و منطقه ما، به‌ویژه در کشور افغانستان، موضوع میزگرد امروز است.
خوشامد می‌گویم به مهمانان گرامی برنامه، آقایان دکتر مرتضی محیط، اسدالله کشتمند و عبدالله سپنتگر.

برچسب ها ( تگ): 

میزگرد سایت «۱۰ مهر» در مورد رویدادهای اوکرائین (بخش دوم)

با سلام و درود و تبریک نوروز به بینندگان این برنامه و خوانندگان سایت «۱۰ مهر» و خوشامد به مهمانان گرامی آقایان دکتر مرتضی محیط، اسدالله کشتمند و افشین رازانی (بهمن آزاد).
امروز، یکشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۱، برابر با ۲۷ مارس ۲۰۲۲، دومین میزگرد سایت «۱۰ مهر» را در رابطه با حوادث کنونی اوکراین و عملیات نظامی ویژه روسیه در خاک این کشور برگزار می‌کنیم.

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.