شماره ۲۹۱ ــ دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

ویدیوهای ویژه

میزگرد سایت «۱۰ مهر»: فراز و فرود عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین

با سلام، درود و تبریک نوروز به بینندگان این برنامه و خوشامد به مهمانان گرامی آقایان دکتر مرتضی محیط و اسدالله کشتمند. امروز ۱۲ آوریل ۲۰۲۳ برابر با ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ دومین میزگرد سایت «۱۰ مهر» به‌مناسبت یک‌سالگی عملیات نظامی ویژه فدراسیون روسیه در اوکراین را برگزار می‌کنیم. نخستین میزگرد در این ارتباط بیش از دو ماه پیش و در تاریخ ۱۸ بهمن سال گذشته برگزار شد.

برچسب ها ( تگ): 

میزگرد به‌مناسبت نخستین سالگرد عملیات نظامی ویژه فدراسیون روسیه در اوکراین

در این برنامه سعی خواهیم کرد تا پیآمدهای این درگیری را که قریب یک‌سال است ادامه دارد، در زمینه‌های مختلف و از جنبه‌های گوناگون مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
میهمانان امشب ما در این برنامه ویژه، تحلیل‌گران شناخته‌شده عرصه سیاست آقایان دکتر مرتضی محیط، اسدالله کشتمند و مصطفی دانش می‌باشند.

برچسب ها ( تگ): 

علل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و پیامدهای آن

به دعوت برخی از رفقای سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، رفیق افشین رازانی (بهمن آزاد) ــ عضو تحریریه سایت «۱۰ مهر» ــ در جمع محدودی از رفقای فدایی در مورد علل و پیامدهای برچیده شدن حاکمیت سوسیالیستی در اتحاد شوروی صحبت کرد و به نقد از درک‌های نادرستی که در مورد این عقبگرد تاریخی در جنبش چپ ریشه گرفته است، پرداخت. ویدئوی این گفت‌وگو را در زیر مشاهده می‌کنید.

میزگرد: نگاه به شرق در ایران و منافع زحمتکشان ــ بخش دوم

با سلام خدمت مهمانان گرامی، بینندگان عزیز این برنامه در سایت «۱۰ مهر»، یوتیوب و یا هر جای دیگر، و همچنین خوانندگانی که ما را در سایت دنبال می‌کنند.
از آنجا که این برنامه در ادامه برنامه گذشته ما می باشد، تغییری در حضور مهمانان شرکت‌کننده به‌وجود نیامده است و این بار هم در خدمت آقایان دکتر مرتضی محیط، اردشیر زارعی قنواتی و دکتر مسعود امیدی هستیم. از سایت «۱۰ مهر» هم اردشیر جم‌نشان و من، محمد حقیقت در خدمت شما عزیزان می‌باشیم.

میزگرد: نگاه به شرق در ایران و منافع زحمتکشان ــ بخش نخست

بر بستر تحولات پُرشتاب در عرصه بین‌المللی، و پدیدار شدن دورنمای جهان چند‌قطبی، به‌نظر می‌رسد که "نگاه به شرق" می رود تا به سیاست استراتژیک و تثبیت‌شده جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود. ارزیابی شما از این سیاست حکومت ایران و دلایل اتخاذ چنین سیاستی چیست؟ "نگاه به شرق" چه امکانات بالقوه‌ای برای تحکیم استقلال ملی ایران و مقابله با توطئه‌های امپریالیسم علیه میهن ما ایجاد می‌کند؟ "نگاه به شرق" با درنظرداشت نزدیکی عملی جمهوری اسلامی به اتحادیه اروآسیا، عضویت در پیمان شانگهای، دورنمای عضویت در گروه بریکس، و همچنین با توجه به جایگاه ژئواستراتژیک ایران، چه امکانات بالقوه‌ای برای رهایی از تحریم‌های آمریکا و رشد اقتصادی پیشِ روی کشور می‌گشاید؟

صفحه‌ها

تازه‌ها در کتابخانه مهر

هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه)
حسن قزلچی
Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.