شماره ۱۹۲ ــ ۸ آذر ۱۳۹۹

رویدادهای مهم

یک چهارم روس‌ها فقر موجود در خانواده‌های خود را اعلام کردند

داده‌های نظر‌سنجی مرکز تحقیقات افکار عمومی سراسر روسیه حاکی است که عملا یک چهارم (۲۶ درصد) روس‌ها وضعیت مالی خانواده‌های خود را بد ارزیابی می‌کنند. متقابلاً ۶۰ درصد هموطنان روس معتقدند که وضعیت مالی خانواده‌های آنها در حال حاضر در سطح متوسط قرار دارد، ۱۴ درصد از سطح خوب درآمد خود سخن می‌گویند. طبق نظرسنجی ۲۵ درصد روس‌ها انتظار دارند که طی یک‌سال وضعیت مادی حتی وخیم‌تر خواهد شد. ۴۱ درصد پاسخ‌دهندگان انتظار تغییر ندارند و ۲۴ درصد انتظار دارند که اوضاع بهتر شود. ده درصد پاسخ‌دهندگان در جواب تردید داشتند.

برچسب ها ( تگ): 

مداخله در امور داخلی بلاروس را متوقف کنید‬

اوضاع در بلاروس همچنان متشنج است، اما به‌دلیل حمایت از دولت در خیابان‌ها، مخالفان خواسته‌های خود را تغییر داده و خواستار تغییر رژیم شده‌اند و اکنون از رئیس‌جمهور فرانسه، مکرون خواستار میانجی‌گری در روند منتهی به استعفای رئیس‌جمهور لوکاشنکو شده‌اند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت: «آنها در تلاشند اوضاع بلاروس را مطابق با طرح خود جلوه داده و میانجی‌گری خود را ارائه دهند…». واضح است که نیروهای خارجی در تلاشند تفرقه و خشونت را در بلاروس بکارند و امیدوارند که رئیس‌جمهور لوکاشنکو برکنار شود.
 

 

قهقهه آگاهی در شکستن تندیس بزرگان استعمار و سرمایه‌داری

تندیس شکنی‌های اخیر، اعتراض آگاهانه به سودجوئی‌های وحشیانه سرمایه داری است و می‌تواند به آگاهی‌های بیشتری بینجامد. فردای تخریب مجسمه ادوارد کلستون -برده فروش بریستولی- صدها هزار انگلیسی به کتابخانه‌ها هجوم بردند تا بدانند که صاحبان این مجسمه‌ها چرا این گونه مورد اهانت قرار گرفته‌اند. خطر این گرایش، برای امپریالیسم بیشتر از آن است که تصور شود؛ زیرا تمام معارفی را که در طول ۵۰۰ سال گذشته بر روی هم انباشته شده بود تا توده‌های مردم را به اطاعت از سرمایه و سرمایه داران وادار کند، به لرزه انداخته است.

 

 

برچسب ها ( تگ): 

نفت شِیل

بنابراین، چشم‌انداز خودکشی نفت شیل را باید با توجه به دو مورد از بزرگ‌ترین تهدیداتی که با آنها مواجه هستیم، مثبت ارزیابی کرد: ۱) خطر جنگ هسته‌ای به مثابه پیامد موج فعلی تجاوزگرانۀ آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، و متعاقباً علیه روسیه (ترجیح رهبران حزب دموکرات) یا چین (ظاهراً ترجیح رهبران هر دو حزب)؛ و ۲) بحران جهانی آب و هوا که همة ما را به قعر جهنم خواهد فرستاد.
 
 
 

واکسن‌ها و بنیاد گیتس

مدافعان جهانی سلامت همگانی در سراسر دنیا گیتس را متهم می‌کنند که سازمان بهداشت جهانی را از پروژه‌هایی‌ که ثابت شده است بیماری‌های عفونی را مهار می‌کنند، یعنی آب پاک، بهداشت عمومی، تغذیه و توسعه اقتصادی، منحرف می‌کند. بنیاد گیتس تنها حدود ۶۵۰ میلیون دلار از ۵میلیارد دلار بودجه این سازمان را برای چنین انحرافی هزینه می‌کند. آنها می‌گویند او منابع سازمان را در خدمت اعتقادات شخصی خود مبنی بر بهداشت خوب از یک سرنگ می‌آید، به کار می‌گیرد....

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.