شماره ۱۹۵ ـ ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

رویدادهای مهم

بازگشت به حالت عادی وجود نخواهد داشت

همه‌گیری برای همیشه شیوه زندگی ما را تغییر داد. اکنون بشریت باید فرایند کاملاً دشوار و دردناکی را برای تصمیم‌گیری در راه شکل و شیوۀ زندگی «عادی جدیدی» آغاز کند.
آیا همه‌گیری فقط تسریع‌کننده آن چیزی است که به هر حال برای انسان‌ها در نظر گرفته شده است ــ دوران پس از انسانیت؟

 

 

 

بیانیه هیأت نمایندگی شورای جهانی صلح درباره انتخابات ونزوئلا

بنا به دعوت شورای ملی انتخابات ونزوئلا (CNE) ، یک هیأت شورای جهانی صلح (WPC) به‌عنوان ناظر بین‌المللی بر انتخابات ششم دسامبر ۲۰۲۰ عازم کشور ونزوئلا گردید. برای ما این فرصتی بود الهام‌بخش که شاهد یکی از دموکراتیک‌ترین و آزادترین انتخابات در جهان باشیم.

مورخ فرانسوی: بدون اتحاد شوروی شکست هیتلر ناممکن بود

نازیسم را به‌عنوان ستون فقرات یک پدیده بدون شک همانا اتحاد شوروی شکست داد! بدون اتحاد شوروی، متحدین غربی به احتمال زیاد موفق نمی‌شدند از پس هیتلر برآیند. بعید نمی‌دانم که در این صورت آنها مجبور می‌شدند به سوی صلح جداگانه بروند یا ضمن فروریختن نه دو بمب، آنطور که در ژاپن بود، بلکه خیلی بیشتر به تسلیحات هسته‌ای متوسل می‌شدند. می‌توان تصور کرد که این امر چه پیامدهای وحشتناکی برای اروپا می‌داشت.

 

 

برچسب ها ( تگ): 

روس‌ها تقریباً از یک تریلیون روبل حقوق محروم شدند

دولت به‌خوبی می‌داند که تغییر مدل اقتصاد به‌طور حتم تغییر مدل مدیریت و تغییر کل لایه مدیریت را در پی خواهد داشت. اما دارندگان قدرت به‌طور قاطع با ازدست دادن قدرت موافقت نمی‌کنند، زیرا تنها این قدرت است که به آنها امکان می‌دهد مردم را در فقر نگه دارند و از اعتراض گسترده روس‌ها در مورد فقر جلوگیری کنند. از این نظر در شرایط سقوط اقتصاد روسیه در وهله نخست تنها یک سئوال مطرح می‌شود ــ حاشیه امن کل سیستم چه مدت طول خواهد کشید. پرسش دیگری باقی نمانده است. یک تریلیون روبل دستمزدهای از دست رفته روس‌های شاغل در سالجاری تنها یکی از دلایل این امر است.

برچسب ها ( تگ): 

حماسه مقاومت زنی در برابر کودتا

حزب «جنبشی به سوی سوسیالیسم» به تازگی پیروزی چشم‌گیری در انتخابات بولیوی داشته است و به نظر می‌رسد کودتا علیه دولت مورالس شکست‌ خورده باشد. گروه گری‌زون با پاتریسیا آرسه، شهردار سابق و سناتور انتخابی جنبش مردمان بومی که در طی کودتای سال گذشته به طور علنی شکنجه شد مصاحبه‌ای کرده است.

 

 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.