شماره ۱۹۳ ــ ۲۴ دی ۱۳۹۹

سیاسی

یک مقام دولت ترامپ: اسرائیل مسئول قتل محسن فخری‌زاده

گفته می‌شود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریكا، به پمپئو و دیگر مقامات دولت آمریكا نوعی کارت سفید داده است تا بتوانند علیه ایران، تا آنجایی که  منجر به جنگ جهانی سوم نشود، اقدام تهاجمی ‌انجام دهند. این گزارش را روز سه‌شنبه پورتال خبری دیلی بیست، این بار هم با اشاره به محافل ناشناس، منتشر کرد.
 

 

 

«کودتای ۵۳» * ــ بررسی و نقد فیلم تازه‌ای درباره کودتای ۲۸ مرداد

معرفی فیلم

«کودتای ۵۳» (کودتای ۱۳۳۲ هـ.ش.) یک شرح مفصل و تصویری از برافکندن حکومت محمد مصدق، نخست‌وزیر ایران در مرداد ۱۳۳۲ ارائه می‌دهد؛ موضوعی که هنوز هم در جامعه ایران طنین‌انداز است. سایه‌ی دراز و عمیقاً تأثیرگذار عملیات برکنارکردن مصدق با رهبری بریتانیایی ــ ‌آمریکایی از آن زمان صحنه سیاست ایران را متأثر کرده و برای دهه‌ها در حوزه‌های مختلف حیات عمومی ایران، توجه‌ بسیاری به خود جلب کرده است.

برچسب ها ( تگ): 

آبراهامیان: اگر ترامپ در قدرت بماند به ایران حمله نظامی می‌کند

من با پیش فرض شما مخالفم که درگیری بین ایران و غرب است. درگیری بین ایران، اسرائیل و دولت ترامپ است. گمان نمی‌کنم که درگیری از نوع فرهنگی یا میان شرق و غرب باشد. اگر دولت اوباما باشد، اگر دولت تغییر کند، شرایط اینقدر سخت نخواهد بود. شرایط می‌توانست معمولی باشد. اما اگر تنش‌ها افزایش یابد و دولت دیگری مانند ترامپ بر سر کار باشد، قطعاً تنش‌ها و تحریم‌ها بیشتر می‌شود و تأثیر آن بر ایران شدیدتر می‌شود و جناح راست تقویت می‌شود و جامعه به جای باز شدن بیشتر خفه می‌شود.

مصدق طعمه «شیری» شد که خودش سوار آن شده بود

دکتر مصدق به صورت صریح از حزب توده [ایران] انتقاد نمی‌کرد چون در واقع نسبت به حزب توده [ایران] انتقاد نداشت. مصدق در یکی از سخنرانی‌های خود به صورت بی‌نظیری از ارتش سرخ شوروی دفاع کرد و ارتش سرخ را نجات بخش کل بشریت خواند. یکی از اشتباهات تاریخی دکتر مصدق این بود که اجازه نداد انجمن‌های ایالتی و ولایتی تشکیل شود. بدون شک انجمن‌های ایالتی و ولایتی می‌توانستند سنگرهای مقاوت ملی در جهت حمایت از دکتر مصدق باشند. مصدق به همان اندازه که به حزب توده [ایران] اعتقاد داشت با آنها رفتار می‌کرد و به هیچ عنوان در رفتار خود دورویی و دورنگی نشان نمی‌داد.

برچسب ها ( تگ): 

سطح جدیدی از رفتارهای غیر‌انسانی واشنگتن در برابر ایران

محدود کردن دسترسی به داروها برای ایرانیان مبتلا به پاندمی، یک اقدام جنگی است. این رسوایی آمریکا است. رسوایی سیاستمداران آمریکایی است.
 

برچسب ها ( تگ): 

صفحه‌ها

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.